De Stauf Dispersielijm licht M2A-720 is een oplosmiddelvrije, emissie-arme dispersielijm voor parket. Dispersielijm is een type lijm waarbij het bindmiddel (zoals polymeer) wordt gedispergeerd in water. Het is een watergedragen lijm wat betekent dat het oplosmiddel voornamelijk water is. Wanneer de lijm wordt aangebracht en het water verdampt, blijft het bindmiddel achter om een sterke hechting te vormen.
De lijm is geschikt voor gebruik bij vloerverwarming en de gelegde vloer is na 120 tot 168 uur volledig schuurbaar.
Controleren en voorbereiden
Controleer de ondergrond voor het leggen, de vloer moet druk- en trekvast zijn, scheurvrij, droog, vlak, schoon en vrij van oplossingsmiddelen.
Het correct voorbereiden van de ondergrond is essentieel om deze klaar te maken voor gebruik. Dit betekent dat de ondergrond schoon, oppervlaktevast, antislip, eventueel absorberend, vlak, blijvend droog en vrij van scheuren moet zijn.
Voor het leggen van de vloer is het belangrijk om de ondergrond grondig te vegen of stofzuigen, zodat er geen stof of vuil achterblijft. Bij vloerverwarming moet de ondergrond worden voorbehandeld met een geschikte STAUF-primer.
Controleer, indien nodig, de vlakheid en grip van de ondergrond met een spatel en gebruik STAUF Injectielijm voor eventuele correcties.
Verwerking
Breng de lijm aan op het oppervlak met een lijmkam en plaats de vloer binnen de aangegeven legtijd in de lijm. Druk de vloer kort en stevig aan. Werk altijd vooruit en probeer niet op het reeds gelegde parket te stappen.
Tijdens de eerste 24 uur, terwijl de lijm uithardt, mag de vloer alleen betreden worden als dat strikt noodzakelijk is voor de legwerkzaamheden. Om holle plekken te voorkomen, moet de pas gelegde vloer worden verzwaard indien nodig, vooral bij grotere elementen zoals meerlaags parket of strokenparket.
Verwijder eventuele lijmresten (vloeibaar of gedroogd) met lauw zeepsop en voorkom dat lijm in de voegen terechtkomt.
Pas als de lijm voldoende is uitgehard kan de vloer geschuurd en behandeld worden.